صفحه اصلی > اخبار بيمارستان 


 قلب شکافته شده با چاقو، التیام یافت / نجات جوان 34 ساله افغانی از مرگ حتمی در بیمارستان میناب
 
ترمیم قلب شکافته شده


 

دکتر محمد مورخ، رییس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از نجات جان جوان 34 ساله افغانی ساکن سیریک خبر داد و گفت: به دنبال پذیرش بیماری چاقو خورده افغانی اعزامی از شهرستان سیریک که از ناحیه ریه، پریکارد و قلب با چاقو آسیب دیده بود، بلافاصله توسط دکترسیدمحمد صادق احمدی رشتی، متخصص جراحی عمومی تحت عمل جراحی قرار گرفت و از مرگ حتمی نجات یافت.

دکتر احمدی ضمن تشریح عمل فوق افزود: این بیمار که در بدو ورود در حالت شوک قرار داشت، ابتدا با تصویر برداری از ناحیه قفسه سینه و سپس اکوی قلب، بدون فوت وقت به اتاق عمل جهت جلوگیری از خونریزی عضو حیاتی که دچار پارگی شدید همراه با کاهش سطح هوشیاری بود، منتقل شد.

متخصص جراحی عمومی اظهار کرد: از آنجائی که خونریزی شدید بود و پارگی ها از ناحیه قفسه سینه به بطن راست قلب رسیده بود و 3 سانتی متر شکاف نیز در آن دیده می شد، به دقت بطن شکافته شده تحت ترمیم قرار گرفت و خونریزی به حداقل رسید و کلیه مراقبت و درمان های لازم انجام شد.

وی گفت: بیمار پس از 4 روز بستری در بخش آی.سی.یو. جنرال و جراحی مردان، با حال عمومی خوب ترخیص شد.

 

دکتر محمد مورخ از تلاش های عوامل کادر درمان خصوصاً دکتر احمدی، متخصص جراحی عمومی و دکتر پاک نیت، متخصص بیهوشی و تمامی عوامل اتاق عمل منجمله میثم مرادی، زهرا خدادادی و معصومه زائری که به نجات جان یک انسان انجامید، قدردانی نمود.

تاریخ درج خبر : 1399/06/30  |  کد خبر : ١٩٠٦٠ | تعداد نمایش خبر : 358
 

 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج