صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

ارتقای سطح سواد سلامت مردم راهبردی موثر برای مهار کرونا
ارتقای سطح سواد سلامت مردم راهبردی موثر برای مهار کرونا

مدیر کاهش خطر بلایا وزارت بهداشت

ارتقای سطح سواد سلامت مردم راهبردی موثر برای مهار کرونا

جلسه ویدئو کنفرانس اجرای طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید 19 به شیوه محله و خانواده محور طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور دکتر محمد اسماعیل مطلق مدیر کاهش خطر و بلایا وزارت بهداشت در مرکز بهداشت استان برگزار شد.

مدیر کاهش خطر و بلایا وزرات بهداشت اقدامات صورت گرفته توسط دانشگاه علوم پزشکی و معاونین و کارشناسان و مراقبین و بهورزان قابل تقدیر دانست و گفت : آموزش به مردم توسط رابطین و سفیران سلامت در ارتقای  سطح سواد سلامت بهداشتی در پیشبرد و اهداف نظام سلامت جامعه در پیشگیری و مهار کووید 19 تاثیر بسزایی دارد .

دکتر محمد اسماعیل مطلق با  اشاره در پیش بودن ماه محرم و اربعین  گفت: احتمال اینکه این مناسبت ها باعث افزایش ابتلا به ویروس بشود وجود دارد که باید با برنامه ریزی و آموزش و تهیه نقشه راه خود را برای مقابله با این وضعیت آماده کرد

وی گفت: با وجود جهش های سریع این ویروس نباید به تاثیر کامل واکسن در ایمنی از بیماری امیدوار بود و بهترین کار پیشگیری مراقبت و رعایت پروتکلهای بهداشتی است .

دکتر محمود حسین پور معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان  براهمیت ثبت واکسن در سامانه و رعایت پروتکلها ی بهداشتی در شهرستانها تاکید کرد.

در این جلسه دکتر فریده فخار گزارشی از وضعیت بیماران مبتلا به کووید و بررسی وضعیت واکسیناسیون کرونا و درصد ثبت واکسن های تزریق شده درسامانه و رعایت پروتکلهای بهداشتی  مقایسه استان با کل کشور ارائه کرد.

مدیران شبکه بهداشت و درمان شهرستانهای تابعه استان هرمزگان گزارشی از اجرای اقدامات انجام شده شهرستان خودرا درمقابله با بیماری کرونا در پایان جلسه ارائه کردند.

 


١١:٥٣ - 1400/05/12    /    شماره : ٢٣٥٩٩    /    تعداد نمایش : ٦٢خروج