صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

کمیته بحران وقوع سیل احتمالی
تلاش برای پیشگیری و کاهش آسیب مادران باردار در زمان وقوع سیل

 

تلاش برای پیشگیری و کاهش آسیب مادران باردار در زمان وقوع سیل

 

کمیته بحران وقوع سیل احتمالی با تاکید برآمادگی کامل مراکز بهداشتی و درمانی جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مراجعان و بیماران در مرکز بهداشت استان هرمزگان برگزار شد.

معاون اجرایی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برفراهم نمودن امکانات و تجهیزات لازم و هم چنین حضور فعال تیم های بهداشتی و درمانی و پشتیبانی و تدابیر لازم در راستای آمادگی و حضور به موقع جهت خدمت رسانی تاکید کرد.

مهندس احمدی با اشاره برای پیشگیری و کاهش آسیب مادران باردار در زمان وقوع سیل گفت: تاثیر بحران سیل برسلامت مادران باردار بسیارگسترده تر از سایر افراد دیگر جامعه می باشد و عواقب جبران ناپذیری را به دنبال دارد .

وی برانتقال مادران باردار و پرخطر، انتقال آنان به اماکن ایمن و نزدیک به مراکز زایمانی و یا خارج از مسیر سیل تاکیدکرد.

مهندس احمدی با اشاره به مارگزیدگی و عقرب گزیدگی درمناطق سیل زده اشاره کرد و افزود: تمهیدات لازم را برای جلوگیری از عقرب گزیدگی و مارگزیدگی صورت گیرد و به اندازه کافی سرم ضد عقرب و مار در اختیار مراکز قرارگیرد تا در صورت لزوم استفاده شود .

معاون اجرای معاونت بهداشتی دانشگاه  علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد :انتظار می رود پس از وقوع سیل به دلیل آلوده شدن آب آشامیدنی و ورود فاضلاب به آب های پاک و از بین رفتن زیر ساخت ها در مناطق آسیب دیده دسترسی به آب سالم کم میشود برای جلوگیری از این مورد مداوم آب این مناطق  توسط بازرسین بهداشت محیط  بررسی و کلر زنی صورت گیرد.

تا شاهد هیچ بیمار عفونی ناشی از سیل نباشیم.

این جلسه با حضور مسئول خطر در بلایا و حوادث و مدیرگرو ههای ستادی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان برگزارشد.

 


١٣:٥٦ - 1400/10/22    /    شماره : ٢٦٥٦٩    /    تعداد نمایش : ١٦٣خروج