صفحه اصلی > اخبار 


روز جهانی ایمنی غذا
 
روز جهانی ایمنی غذا

 

 

استاد دانشگاه علوم تغذیه دانشگاه شهید بهشتی گفت: سالانه حداقل ۶۰۰ میلیون بیماری ناشی از غذا سبب ایجاد بیماری در جهان می‌شود و متاسفانه ۴۲۰ هزار نفر به‌دلیل بیماری با منشا موادغذایی جان خود را ازدست‌می‌دهند!

دکتر هدایت حسینی با اشاره به اینکه 18 خرداد مصادف با 7 ژوئن روز جهانی «ایمنی غذا» است، گفت: شعار امسال ایمنی غذا Food safety, everyone"s business است یعنی ایمنی غذا وظیفه همگانی است؛ هر سال به‌منظور آگاهی‌دادن به عموم جامعه و یادآورشدن اهمیت و نقش بیماری‌ها با منشا غذا و توجه به پیشگیری از این بیماری‌ها روز جهانی ایمنی غذا برگزار می‌شود.

وی افزود: ایمنی و سلامت موادغذایی از موضوعات بسیار  مهم در حوزه سلامت هر جامعه است؛ براساس آخرین آمار سازمان جهانی بهداشت، سالانه حداقل 600 میلیون بیماری ناشی از غذا سبب ایجاد بیماری در جهان می‌شود و متاسفانه 420 هزار نفر به‌دلیل بیماری با منشا موادغذایی جان خود را ازدست‌می‌دهند بنابراین موارد مرگ‌ومیر به‌دلیل بیمارهای با منشا غذا، تلفات جانی زیادی در جهان ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: در بین بیماری‌های با منشا موادغذایی عوامل عفونی که ایجاد‌کننده اسهال هستند همچنان از مهم‌ترین عوامل ایجاد بیماری در سراسر جهانند البته نقش آلاینده‌های شیمیایی و مخاطرات آن‌ها در تامین ایمنی موادغذایی نیز اهمیت ویژه‌ای دارد.

حسینی تصریح کرد: بدون تامین ایمنی و سلامت موادغذایی، امنیت غذایی برقرار نمی‌شود بنابراین مخاطراتی که از طریق موادغذایی رخ می‌دهد می‌تواند سبب بروز بیماری در مصرف‌کنندگان شود و این امر از جنبه تامین و برقراری امنیت‌غذایی نیز بسیار حائز اهمیت است.

استاد دانشکده تغذیه دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: ایمنی موادغذایی علاوه‌بر ارتباط تنگاتنگ با امنیت‌غذایی نقش مهمی در اقتصاد جامعه و زنجیره ارزش در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی دارد و به‌همین‌دلیل اعتقاد بر این است ایمنی و سلامت غذا یکی از ارکان توسعه پایدار در هر جامعه است.

وی متذکر شد: برقراری ایمنی غذا یک وظیفه اجتماعی است که علاوه‌بر دولت و همه آحاد جامعه اعم از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان موادغذایی در طول زنجیره ایمنی غذا در آن نقش دارند و به همین علت امسال شعار روز جهانی غذا  «ایمنی غذا وظیفه همگانی است» انتخاب شده است تا همه دست‌اندرکاران و حلقه‌های دخیل در زنجیره ایمنی موادغذایی به نقش خود بیشتر توجه کنند و برای تامین سلامت جامعه از طریق تهیه و مصرف موادغذایی سالم تلاش کنند

 

 

تاریخ درج خبر : 1400/03/17  |  کد خبر : ٢٢٩٣٨ | تعداد نمایش خبر : 19
 

 


خروج