صفحه اصلی > اخبار شبکه بهداشت 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید از کمپ های کارگری
ارزیابی بهداشتی کمپ های کارگری شهرستان حاجی آباد

مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان حاجی آباد گفت: کارگاهها، کارخانه ها و شرکت های معدنی فعال در شهرستان حاجی آباد در راستای نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی مورد ارزیابی قرار گرفت.

دکتر حسین اقتدار بختیاری افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی به منظور پیشگیری از انتقال این ویروس در اماکن تجمعی و کمپ های کارگری، تیم های ویژه بهداشت حرفه ای این شبکه با همکاری کارشناسان سلامت محیط و اداره کار در بازدیدهای ضربتی وضعیت رعایت دستورالعمل ها و نکات بهداشتی در این اماکن را مورد پایش قرار دادند.

دکتر اقتدار بختیاری با اشاره به اینکه در اماکن تجمعی که تعداد زیادی از افراد بدون رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک برای مدت طولانی با یکدیگر کار یا زندگی می کنند انتشار ویروس سرعت بیشتری پیدا می کند؛ عنوان کرد: کارگران و پرسنل کارگاهها، شرکتها و کارخانه ها حتما پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند.

وی با یادآوری مسئولیت قانونی متصدیان و مسئولان این اماکن نسبت به حفظ سلامت پرسنل و رعایت پروتکل های بهداشتی بیان کرد: کارشناسان این شبکه به طور دقیق و منظم بازدیدهای خود را خواهند داشت و با کارگاها و اماکنی که نسبت به سلامت پرسنل خود و سایر آحاد جامعه بی تفاوت باشند اقدام قضایی خواهند کرد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان حاجی آباد خاططرنشان کرد: نیروهای این شبکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا  تاکنون 3 هزار و 510 بازدید از 820 کارگاه، کارخانه، شرکت و کمپ های کارگری مستقر در شهرستان با تعداد  2 هزار و 763 شاغل داشته اند که به تعداد 212 واحد متخلف اخطاریه صادر شده و تعداد  76 واحد متخلف نیز پلمپ شده اند.


٠٩:١٥ - 1399/09/04    /    شماره : ٢٠٠٦٢    /    تعداد نمایش : ٤٠٢خروج