صفحه اصلی > اخبار شبکه بهداشت 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدیدهای نوروزی
نوروز

نوروز پر کار کادر سلامت شهرستان حاجی آباد

با کاهش محدودیتهای سفرهای نوروزی و آغاز موج سفرهای هموطنان به استان هرمزگان ، کادر سلامت شهرستان حاجی آباد اعم از نیروهای حوزه بهداشت و درمان از نیمه دوم اسفند سال گذشته تا به امروز با بسیج نیروها و امکانات به ارائه خدمت به مسافرین و همشهریان پرداختند.

دکتر حسین اقتدار بختیاری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان حاجی آباد در این خصوص گفت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان که در سه سال گذشته بشدت در حوزه کنترل ، بیماریابی ، درمان و واکسیناسیون کووید 19 فعال بوده است طی نوروز امسال نیز جهت اجرای تصمیم ستاد ملی کووید 19 در خصوص کاهش محدودیتهای سفر و آزاد شدن مسافرتها ، بعنوان دبیر کمیته سلامت و محیط زیست سفرهای نوروزی ذیل کمیته شهرستانی، با نظر به اهمیت سلامتی هموطنان از نیمه دوم اسفند گذشته با ساماندهی نیروها و امکانات خود تلاش نموده است بهترین خدمت رسانی به مسافرین و همشهریان را در هر دو بخش بهداشت و درمان داشته باشد. مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان حاجی آباد گفت : واحدهای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در طول تمام ایام تعطیلات در حال خدمت بوده اند و ارائه کلیه خدمات مراقبتی به گروههای هدف شامل ویزیت بیماران ، مراقبت از مادران باردار ، واکسیناسیون و مراقبت کودکان ، واکسیناسیون کووید 19 و ...  بدون وقفه تداوم داشته است . همچنین در حوزه سلامت محیط نیز تیم های این شبکه بصورت شبانه روزی با انجام بازرسی های سازمانی و مشترک با سایر دستگاهها بیش از 1800 بازدید از اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی ،اماکن عمومی ، پارکها ، بوستانها ، تفرجگاهها و محل های اسکان مسافرین داشته اند که در این بازدیدها با 80 امکنه متخلف برخوردهای قانونی لازم شامل صدور اخطاریه، معرفی به تعزیرات و پلمپ انجام شده است.

دکتر اقتدار بختیاری همچنین یادآور شد: از 28 اسفندماه تاکنون بیش از  4300 نفر اعم از مسافر و ساکنین شهرستان جهت دریافت خدمات درمانی به بیمارستان فاطمه الزهرا(س) مراجعه نموده اند که 4073 نفر بصورت سرپایی  و  190نفر نیز بصورت بستری در بیمارستان خدمت درمانی لازم را دریافت نموده اند.

شایان ذکر است : در تعطیلات امسال متاسفانه  120 بیمار تصادفی توسط نیروهای فوریتهای پزشکی به بیمارستان منتقل شده اند که همگی توسط متخصصین کشیک بیمارستان ویزیت و درمان شدند و  19 بیمار نیز جهت دریافت درمان تخصصی بصورت زمینی یا هوایی به مراکز درمانی مرکز استان اعزام شدند .

 


١٣:٢٩ - 1401/01/15    /    شماره : ٢٧٥٣٠    /    تعداد نمایش : ٤٤خروج