صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

اقدامات پيشگيرانه پشه آئدس در ميناب
اقدامات پيشگيرانه پشه آئدس در ميناب

مدیر شبكه بهداشت و درمان میناب از اقدامات پیشگیرانه پشه آئدس در میناب خبر داد

دكتر غلام رحيمي گفت : با توجه به حساسيت موارد گزارشي از مركز استان شهر بندرعباس و همجواري آن با شهرستان ميناب، اقدماتي در راستاي آموزش ،چك وبررسي ميداني و جلسات آموزشي با دهياران در حال بررسي و كنترل مي باشد.

 

وي افزود : به منظور بررسي , تيم ارزياب واحد بيماريها به منطقه دهستان تياب اعزام و جلسه شوراي بهداشتي دهستان بندرتياب با موضوع برنامه كنترل و مراقبت پشه آئدس در محل دهياري برگزار شد .

 

مجتبي ركن الديني ، كارشناس مبارزه با بيماريهاي شبكه بهداشت و درمان ميناب اظهار كرد :در خصوص پشه آئدس و بيماريهاي منتقله از آن ، نحوه تكثير و رشد و راههاي كنترل و پيشگيري از استقرار پشه توضيحاتي ارائه نمود.

 

وي اظهار كرد :ادامه برنامه كنترل و نحوه تعامل بين بخشي و  آموزش همگاني و جلب مشاركت عموم مردم در اجراي برنامه كنترلي تاكيد شد .

 

جواد پوردكان معاون بهداشتي شبكه بهداشت و درمان ميناب  بيان كرد : شوراهاي اسلامي روستا در خصوص تعامل و همكاري بين ادارات درگير سطح روستا و جهت اجراي برنامه بر اساس ظرفيت هاي موجود قول مساعد دادند و  اداره بندر و نماينده گمرك آمادگي خود را جهت همكاري در اجراي برنامه هاي پيشگيري اعلام كردند.

 

معاون بهداشتي با مثبت ارزيابي كردن همكاري دهياريها عنوان كرد :آموزش همگاني و اطلاع رساني به عموم مردم از طريق فضاي مجازي و برگزاري كلاسهاي آموزشي توسط تيم آموزشي مركز جامع سلامت روستايي با همكاري وهماهنگي شوراي اسلامي و دهياري روستا وجمع آوري لاستيك و تايرهاي فرسوده و بلااستفاده رها شده در سطح روستا و انتقال به مكان مناسب با همكاري شوراي اسلامي و دهياري روستا انجام شود.

 

جواد پوردكان ادامه داد :بهسازي محيط و جمع آوري ظروف پلاستيكي از سطح روستا با همكاري شوراي اسلامي و دهياري روستا انجام شودو تهيه پمفلت و بروشور آموزشي در خصوص پشه آئدس توسط شبكه بهداشت و درمان شهرستان ميناب توزيع شود همچنين مقرر گرديد قايق هاي مستعمل و بلااستفاده با همكاري صاحبان قايق ها وارونه شود  .

 

وي با بيان كرد : از اقدامات پيشگيرانه  ديگرآموزش به ملوانان و صاحبان لنج ها و قايق ها در خصوص سوراخ كردن لاستيك هايي كه به عنوان ضربه گير استفاده مي شوند توسط تيم آموزشي مركز جامع سلامت روستايي می باشد افزود: الزام به سوراخ كردن لاستيك هاي ضربه گير توسط اداره بندر و گمرك و صدور مجوز خروج از اسكله به اين شرط انجام شودهمچنین با توجه به تاخير زياد در تعمير شكستگي لوله هاي انتقال آب آشاميدني در حضور مسئولان آب و فاضلاب روستايي مطرح گردید که در جهت روان سازي يا خشك نمودن آب هاي راكد سطح روستا هرچه سريعتر اقدام شود.

 

مدير شبكه بهداشت و درمان از اقدمات هوشمندانه و سريع سميره فخري و كارشناس مسئول مبارزه با بيماريها بهوارزان و خانه هاي بهداشت قدار داني كرد و از مردم خواست اقدمات مشابه ذكر شده را عايت و با دقت  عمل كنند .


٠٩:١٨ - چهارشنبه ١٠ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٢٦٠٩٠    /    تعداد نمایش : ٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج