صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

راههای کنترل و پیشگری ایدز با مراقبین بهداشتی آموزش و پرورش در میناب
راههای کنترل و پیشگری ایدز با مراقبین بهداشتی آموزش و پرورش در میناب

مدیر شبکه بهداشت و درمان از  آموزش راههای کنترل و پیشگیری ایدز با مراقبین بهداشتی آموزش و پرورش خبر داد 

دکتر غلام رحیمی گفت : همزمان با دهم آذرماه روز جهانی ایدز کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز در مدارس با حضور مراقیبن بهداشتی اداره آموزش و پرورش میناب ,دکتر برومند ,کارشناسان شبکه بهداشت و درمان و  ماماهای بهداشتی انجام شد.

سمیره فخری کارشناس و مسئول مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت و درمان میناب افزود : با توجه به اهمیت بیماری اچ آی وی در جامعه اقدامات کنترلی و آموزشی , آگاهی بخشی بین دانش آموزان و جامعه  ؛ کارگاه آموزشی ایدز با هدف بالابردن سطح دانش این موضوع برگزارشد.

وی افزود : در این کارگاه آموزشی جهت درک صحیح از این بیماری شخص HIV مثبت با اقدام جسورانه و به جهت آموزش و تجربه احساس شده  از ابتدا تا انتهای و نحوه چگونگی انتقال این بیماری به خود را شرح داد تا بلکه درس عبرتی برای دیگران و جامعه شود.

شخص مهمان HIV مثبت در تایم پرسش و پاسخ به سوالات افراد حاضر پاسخ دادند , و در پایان از شخص مهمان که تجربیات خود را در اختیار قراردادند به صورت ویژه قدردانی شد. 

فخری عنوان کرد : از اقدامات روز جهانی ایذر راه اندازی آمبولانس سیار تست اچ آی وی در سطح شهرستان, افتتاح  پایگاه مشاوره بیماریهای رفتاری مرکز زهوکی , کارگاه آموزشی جهت کارکنان و بازدید از پاتوهای و کمپ های ترک اعتیاد در شهر وحواشی شهر میناب انجام شد که جا دارد از حمید ذاکر حسینی کارشناس ایدز واحد مبارزه با واحد بیماریهای شبکه بهداشت و درمان که در جهت هماهنگی ها و برگزاری کارگاهای آموزشی به صورت مداوم در حال انجام هست ,تشکر و قدردانی کرد.


١٠:١٤ - پنج شنبه ١١ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٢٦٠٩٣    /    تعداد نمایش : ٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج