صفحه اصلی > فرهنگ سلامت 


معاونت بهداشتی
مقاله / راهکارهای تغذیه ای برای مقابله با برخی عوارض احتمالی ناشی از واکسیناسیون کرونا
این روزها برای بسیاری از افراد که برای واکسیناسیون علیه ویروس کرونا آماده می شوند این سوال مطرح می شود که در صورت بروز احتمالی عوارض چه نکاتی را در تغذیه خود باید رعایت کنیم؟
 ٠٨:١٠ - سه شنبه ٨ تير ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
تیروئید
مقاله / تیروئید
شیوع بیماریهای غده تیروئید در دنیا قابل توجه بوده، این بیماریها افراد را در تمام سنین گرفتار نموده و طیف وسیعی از علائم و نشانه های بالینی را بوجود می آورند. حدود یک میلیارد و ششصد میلیون نفر در دنیا در معرض خطر ابتلا به بیماریهای غده تیروئید بوده و حدود دویست میلیون نفر نیز مبتلا به انواع بیماریهای تیروئید هستند.
 ١٣:٠٣ - شنبه ٨ خرداد ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله
مقاله / مشكلات رايج در روزه داري و راه حل های آن
روزه دارى ﻣﺎه ﻣﺒﺎرك رﻣﻀﺎن ﻳﻜﻲ از ارﻛـﺎن ﭘﻨﺠﮕﺎﻧـﻪ اﺳـﻼم اﺳـﺖ ﻛـﻪ ﺑـﺎ ﻗﺼـﺪ ﻗﺮﺑـﺖ و ﺑﻨـﺪﮔﻲ آﻓﺮﻳـﺪﮔﺎر ﺑـﺮاى ﺗﻜﺎﻣـﻞ اﻧﺴـﺎن ﻓﺮﻳﻀﻪ واﺟﺐ ﺑـﺮاى ﺗﻤـﺎم ﻣﺴـﻠﻤﺎﻧﺎن اﺳـﺖ. در ایام روزه داری به دلیل تغییر سبک زندگی و تغییر الگوی غذایی افراد روزه دار ممکن است دچار مشکلاتی شوند که در این مطلب این مشکلات و راه حل های آنها بیان شده است.
 ١٣:٤٢ - چهارشنبه ٢٥ فروردين ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
رمضان
مقاله / تغذیه و ماه مبارک رمضان
ماه مبارک رمضان، ماه مهمانی خدا و نزول بركات بي پايان خداوندي است. ماه رمضان، فرصت مناسبي براي انسان هاست تا از بندگي نفس رها شده و با خويشتن داري در سايه اين تمرين انسان ساز به جايگاه هاي بالاتر بندگي خدا دستيابند.
 ١٤:٠٥ - سه شنبه ٢٤ فروردين ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
مقاله
مقاله / تغذیه جوانان و پیشگیری از بیماری COVID -19
جهت تقویت سیستم ایمنی، جوانان باید وعده های اصلی و میان وعده های غذایی روزانه خود را از 6 گروه غذایی انتخاب کنند و دو اصل تعادل و تنوع در برنامه غذایی روزانه رعایت گردد همچنین بر مصرف مناسب برخی مواد غذایی به شرح زیر تاکید می شود:
 ١٢:٠٥ - دوشنبه ١٦ فروردين ١٤٠٠ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>